poniedziałek, 7 września 2015

Savage Grace - Time For Hard 'N' Heavy
Savage Grace - Time For Hard 'N' Heavy
1986, Steel Blade Inc.
Ten album live, choć jest nieoficjalnym wydawnictwem Savage Grace, stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie dyskografii zespołu. Bootleg został zarejestrowany w Niemczech, podczas koncertu Savage Grace na Metal Hammer Festival w niemieckim Loreley. Album wydano w 1986 roku poprzez najprawdopodobniej fikcyjną firmę Steel Blade Records, która oprócz tego wydała bootlegi koncertów innych zespołów grających na tym festiwalu – Metalliki, Nazareth, Running Wild, Wishbone Ash, Heavy Pettin i Warlock.

Jakość nagrania jest bardzo surowa. Dobrze jest słychać głównie wokal oraz perkusję, jednak gitary z basem nie uciekają zbytnio w dal, choć wyraźnie zostają w tle nagrania. Ten koncert jest o tyle ciekawy, że śpiewał na nim gitarzysta Chris Logue, jednocześnie grając niezwykle trudne i absorbujące uwagę riffy. Słychać co prawda, że nie był w stu procentach przygotowany do połączenia obu tych ról. Nie trafiał swym głosem w dźwięki, zdzierał gardło i opuszczał w niektórych utworach części tekstu. Mimo wszystko, materiał można zaliczyć do słuchalnych, choć muzyka Savage Grace dużo traci bez odpowiednich melodii wokalnych. Łatwo wywnioskować, że najlepiej zespołowi wychodziły te partie, w których nie było śpiewu. 
Oprócz kawałków ze swoich dotychczasowych wydawnictw – „Sins of the Damned”, „Into The Fire”, „Fight For Your Life”, „Lions Roar”, „Bound To Be Free” oraz „Sons of Iniquity”, Savage Grace zagrało także dwa nowe kawałki, które pojawią się na ich drugim albumie studyjnym – „Destination Unknown” oraz „Flesh And Blood”, który został wówczas zapowiedziany jako „World As One”. Gdyby nie tragiczne, jak na standardy Savage Grace, wokale – ten koncert byłby prawdziwym popisem kunsztu i techniki. Na szczęście gra instrumentów muzycznych jest bez zarzutu i w tej materii nie ma się tu do czego przyczepić. Szkoda tylko, że je ledwo słychać.
Ocena: 3/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz