poniedziałek, 14 września 2015

Picture – Eternal Dark + Heavy Metal Ears
Picture – Eternal Dark + Heavy Metal Ears
2014, Divebomb Records
Divebomb Records wydało reedycje czterech albumów tego legendarnego holenderskiego zespołu. W pierwszej paczce możemy poczuć moc „Diamond Dreamera” oraz debiutanckiego krążka. Drugie wydawnictwo skupia w sobie utwory z czwartego albumu Picture, zatytułowanego „Eternal Dark”, oraz z „dwójki”, noszącej tytuł „Heavy Metal Ears”. Wszystko zostało upakowane ciasno na jednym krążku. 

Na starcie witają nas charakterystyczne riffy tytułowego utwory „Eternal Dark”. Ten wałek był coverowany przez Hammerfall, jednak słuchając albumu Picture można łatwo zobaczyć, że wersja oryginalna jest nieporównywalnie lepsza. Pozostał część utworów trzyma analogicznie wysoki poziom, którzy fani Picture nauczyli się utożsamiać z ogniście ostrym heavy metalem. "Griffons Guard The Gold", "Battle For The Universe", "Down And Out"... to są hity, które elektryzują swą stalową dostojnością. „Eternal Dark” było pierwszym albumem Picture na którym grało dwóch gitarzystów. Poszerzone przez to spektrum brzmieniowe i aranżacyjne wręcz bije z mocnych heavy metalowych hitów. 

Drugą część płyty wypełniają utwory z drugiej płyty Picture „Heavy Metal Ears”. Klasyczny metalowy klimat z właściwie elementarnymi w tym gatunku figurami i patentami. Czysty metal prosto z roku 1981. Nieskomplikowane, lecz wciąż ogniskujące w sobie moc riffy i ostre szpile solóweczek. Te kompozycje mogłyby wpędzić w kompleksy niejeden zespół z Wielkiej Brytanii z tego okresu. Wiele kapel grało takie tradycyjne motywy, jednak Picture potrafiło jakoś zaakcentować swój styl i jasno wyrazić swoją obecność w swych utworach. 

To, że dwa takie dobre albumy znajdują się teraz na jednym krążku, stanowi nie lada okazję i sposobność do uzupełnienia swej metalowej biblioteczki. To wydawnictwo generuje niezwykłą moc i tworzy dookoła siebie heavy metalową aurę w starym dobrym stylu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz